نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: سنمو به دوس پسرم 3سال کمتر گفتم چه کنم؟

3417
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44408
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سنمو به دوس پسرم 3سال کمتر گفتم چه کنم؟

سلام دوستان کسی میتونه کمکم کنه خیلی پریشونم نمیدونم چیکار کنم من 4ساله با پسری یه رابطه کاملا پاک داریم الان میخواد بیاد خواستگاریم خیلی همو دوس داریم من الان دانشجوی سال چهارم داروسازی ام و ایشونم مهندسه کلا از همه لحاظ بهم میخوریم من متولدمهر سال 73ام وایشونم متولد اردیبهشت 73هستن باید بگم که من 4سال پشت کنکور موندم تا دارو قبول شم اوایل آشناییمون برا من اصلا جدی نبود وقتی ازم سنمو پرسید خجالت کشیدم بگم 4سال پشت کنکور موندم برا همین گفتم که متولد76ام بخدا من اصلا دختر دروغ گویی نیستم فقط یه خجالت مسخره که گفتم باعث نشه فک کنه خنگم برا همین این کارو کردم هیچ وقتم فک نمیکردم انقد عاشق هم بشیم از همه لحاظ ایشون اخلاقمو دوس دارن و میخواد بیاد خواستگاری موندم چیکار کنم میخواستم سنمو کمتر کنم ولی اونم میگن که نمیشه من نمیخوام اعتمادشو بهم از دست بده چیکار کنم میترسم راستشم بگم بزاره بره یا دیگه نتونه بهم اعتماد کنه خواهش میکنم کمکم کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : سنمو به دوس پسرم 3سال کمتر گفتم چه کنم؟

سلام به شما دوست عزیز
    احساسات و نگرانی شما قابل احترام می باشد اما دقت کنید که در این مسیر بهتر است که شما در زمان مناسبی این حقیقت را به ایشان بیان کنید و دلایل خودتان را نیز عنوان کنید تا این فرد فرصت تصمیم گیری داشته باشند این موضوع از اهمیت زیادی برخودار می باشد و می تواند بسته به دیدگاه این آقا با واکنش های مختلف همراه شود و هرچقد به زمان خواستگاری نزدیک تر شود چون ایشان خانواده را نیز در جریان می گذارند این مسیر سخت تر می شود پس بهتر است به خودتان و این آقا فرصت تصمیم گیری بدهید تا بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید .
    اگر در آینده و بعد از خواستگاری با این شرایط روبرو شوند این برای شما شرایط بدتری را می تواند ایجاد کند هم در دیدگاه خود این آقا و حتی در دیدگاه خانواده ایشان نیاز است که شما به این اقا فرصت بدهید تا تصمیم گیری کنند و دقت کنید که این موضوعی نیست که بتوان آن را پنهان کرد اما این آقا به شناخت لازم در مورد شما رسیده اند به همین دلیل در کنار ناراحتی که می تواند وجود داشته باشد ایشان ممکن است از شناخت خود نسبت به شما بیشتر استفاده کنند تا بتوانند تصمیم بهتری بگیرند.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 71 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    10

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    احساس نگرانی و پشیمانی شما از این موضوع کاملا قابل درک است.
    دقت داشته باشید که اصولا در این مواقع آن اقدامی برای ما در نهایت احساس رضایت و خشنودی بیشتری را در پی خواهد داشت که بر اساس اصول وارزش های م در زندگی باشد نه ترس هایی که داریم.
    مسئله مهم اینجا است که اگر واقعا رابطه خوب و سالم و عمیقی بین شما شکل گرفته باشد یعنی صمیمیت عاطفی هم وجود دارد و همچنین احساس گذشت در برابر برخی از اشتباهات یکدیگر و در غیر این صورت شاید واقعا هنوز به آن سطح از پختگی لازم برای ازدواج نرسیده باشید و یا این که رابطه شما ربطه سالم و مناسبی نباشد و هنوز پتانسی های لازم را ندارد.
    بنابراین بهتر است با صداقت و خیلی شفاف این موضوع را به همان صورتی که بوده برای ایشان مطرح کنید و حتی از ترس ها و نگرانی های خودتان بگویید که تا چه اندازه نگران از دست دادن این رابطه و واکنش ایشان بوده اید اما در نهایت تصمیم گرفته اید که صداقت داشته باشید چون مسیر زندگی تان تا کنون به جز این نبوده است . حتی خواسته و انتظارتان را هم از ایشان مطرح کنید.
    و باید به ایشان هم حق بدهید که ممکن است در ابدا هر واکنشی داشته باشند اما کمی به خودتان و ایشان فرصت بدهید و همدلی بدهید که می توانید احساس ناخوشایند ایشان را درک کنید اما از او می خواهید و انتظار دارید شما را فقط بر اساس این اشباه قضاوت نکند و فرصتی بدهد تا اعتماد سازی شکل بگیرد و شما هم خودتان را مسئول می دانید و هر کاری که لازم باشد برای ترمیم این اعتماد انجام خواهید داد (البته اقدامات منطقی و در چارچوب مشخص).
    اگر بخواهید به این مسیر ادامه بدهید و حتی امکان تعیض شناسنامه هم وجود داشته باشد به نظر اقدام موثری می آید چرا که شما همواره نسبت به خودتان احساس بدی در بلند مدت خواهید داشت و هر چه دیرتری موضوع را مطرح کنید و یا ایشان از افراد دیگر و به طرق دیگری متوجه این موضوع بشوند (که حتما دیر یا زود برملا خواهد شد) آن وقت اوضاع بدتر از بد خواهد شد و به کل اعتماد در رابطه از بین خواهد رفت.
    اگر بعد از عنوان کردن این موضوع به مسئله خوردید می توانید به مشاور یا روانشناس مراجعه کنید تا کمک حرفه ای و تخصصی در این زمینه بگیرید و همچنین توصیه می شوید حتما مشاوره ازدواج هم دریافت کنید.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط Farimaaah نمایش پست ها
    سلام دوستان کسی میتونه کمکم کنه خیلی پریشونم نمیدونم چیکار کنم من 4ساله با پسری یه رابطه کاملا پاک داریم الان میخواد بیاد خواستگاریم خیلی همو دوس داریم من الان دانشجوی سال چهارم داروسازی ام و ایشونم مهندسه کلا از همه لحاظ بهم میخوریم من متولدمهر سال 73ام وایشونم متولد اردیبهشت 73هستن باید بگم که من 4سال پشت کنکور موندم تا دارو قبول شم اوایل آشناییمون برا من اصلا جدی نبود وقتی ازم سنمو پرسید خجالت کشیدم بگم 4سال پشت کنکور موندم برا همین گفتم که متولد76ام بخدا من اصلا دختر دروغ گویی نیستم فقط یه خجالت مسخره که گفتم باعث نشه فک کنه خنگم برا همین این کارو کردم هیچ وقتم فک نمیکردم انقد عاشق هم بشیم از همه لحاظ ایشون اخلاقمو دوس دارن و میخواد بیاد خواستگاری موندم چیکار کنم میخواستم سنمو کمتر کنم ولی اونم میگن که نمیشه من نمیخوام اعتمادشو بهم از دست بده چیکار کنم میترسم راستشم بگم بزاره بره یا دیگه نتونه بهم اعتماد کنه خواهش میکنم کمکم کنید
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام
    درشرایط فعلی شما باید هرچه زود تر مسئله رو با ایشون دربین بزارین درسته با اینکار ایشون درشرایط جدید برای تصمیم گیری قرار میگیرند اما یک برگ امتیاز شما کم سن تر بودنتون هست بنابراین با شناختی که ایشون از شما دارن مسئله سن شما اگرچه ممکنه ناراحتی های مقطعی به بار بیاره اما امکان ازهم گسیختگی رابطه کم هست
    به هرحال قبل از اینکه ایشون با خانوادش صحبت کنن و در باره سن شما اطلاعات غلط رو بگن بهتره حقیقت رو بهشون بگین و سپس برای تصمیم گیری به ایشون فرصت بدین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)